Sert Holding

Yönetİm

YÖNETİM KURULUBAŞKANI

YURDAL SERT

1961 yılında Ankara’da doğmuştur. Ortaokul ve Lise Tahsilini İngiltere’de yatılı olarak tamamlamıştır. Amerika’nın Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden 1982 yılında makine mühendisi olarak mezun olan Yurdal SERT, bilhassa yangın ve kaza branşlarında lisanslı olarak çalışmalarına devam etmiştir. Total Petrol şirketlerinin Türkiye’de yatırım yapmasını sağlayan Yurdal SERT, 3 yıl Total Gaz bünyesinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Şeker Sigorta’da 10 yıl boyunca yönetime kurulu üyeliği yapan Yurdal SERT  Amerikan Liberty Mutual sigorta şirketler grubunun Şeker Sigortayı satın salmasıyla 3 yıl daha devam etmiştir. Yüksel Holding, Yüksel İnşaat, Abana Motorsan, Meksa Menkul Değerler, Konya Ted Koleji gibi çeşitli konularda faaliyet gösteren firmalarda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Yüksel Kompozit fabrikasının kuruluşunda önemli katkıları olduğu gibi  yönetim kurulu üyeliği de yapmaya devam etmektedir. Teknoloji konusunda gelişime açık ve takip etmeyi çok seven Yurdal SERT halen Total Turizm İşletmeleri A.Ş. ve Drone Teknolojileri A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
CEO

KAAN SERT

Merhum Sayın Faruk SÜKAN ve Sayın Mehmet SERT’in torunu olan Kaan SERT, İbrahim Ünsal SERT’in oğludur. 1980 yılında Ankara’da doğmuştur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu ve Regent’s College Londra’da yüksek lisans (MA) eğitimi almıştır. Yüksel İnşaat, Yüksel Seramik Pazarlama, Yüksel Yapı Yatırım ve Abana Motorsan şirketlerinde pazarlama departmanından başlayıp yönetim kurulu üyeliğine kadar gelen çalışmaları olmuştur. 2 yıl Katar’daki görevinden sonra Türkiye’ye dönmüş ve aile şirketlerinde daha fazla görev almıştır. Halen Sert Holding A.Ş. ve Total Turizm İşletmeleri A.Ş bünyesinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Ceo olarak görevini sürdürmektedir. Aile kavramına çok önem veren Kaan SERT, spora olan düşkünlüğünün yanında gastronomi ve hayvanseverliliği ile tanınmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi
GENEL MÜDÜR

ALİ FUAT YENER

1952 yılında Ankara’da doğmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır. İktisadi Ticari Bilimler Akademisi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Finansal Yönetim Bölümünde Master yapmıştır. 1982 Yılında Sert Holding A.Ş. bünyesinde göreve başlamış ve 2014 Yılına kadar Sert Grup’un sahip olduğu iştirak ve bağlı şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve yöneticilik görevlerini sürdürmüştür. Halen Sert Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesidir.